Szkoła Podstawowa nr 14 – ucz się z rówieśnikami

Szkoła Podstawowa nr 14 to szkoła podstawowa w Warszawie, która przyjmuje dzieci z różnych środowisk kulturowych. Podejście szkoły do edukacji opiera się na zasadzie Montessori, zgodnie z którą dzieci są zachęcane do nauki poprzez zabawę i zabawę.

Podejście tej polskiej szkoły do edukacji różni się pod wieloma względami od tradycyjnych szkół. Kładzie nacisk na pracę w małych grupach oraz rozwój kreatywności i emocji, a nie ścisłą dyscyplinę czy tradycyjne metody nauczania.

Szkoła Podstawowa nr 14 to ciekawy model edukacyjny, który zachęca uczniów do większej kreatywności i wykorzystywania naturalnej ciekawości zamiast realizowania ustalonego programu nauczania opartego na zapamiętywaniu.

Ta szkoła jest trochę inna. Nie ma zajęć, biurek ani podręczników. Zamiast uczyć dzieci czytania i pisania, Szkoła Podstawowa nr 14 uczy je, jak uczyć się i rozumieć otaczający je świat poprzez zabawne i interaktywne zajęcia.

Szkoła Podstawowa nr 14 znajduje się w wiejskiej prowincji Shaanxi w Chinach. Jego uczniowie pochodzą ze środowisk defaworyzowanych – wielu z nich żyje w ubóstwie lub pochodzi z rodzin samotnie wychowujących dzieci, które nie mają dość pieniędzy na czesne. Szkoła uczy dzieci o naukach ścisłych, matematyce, umiejętnościach przywódczych i świadomości ekologicznej – czyli wszystkich tematach, które mogą pomóc im odnieść sukces w życiu po zakończeniu tej edukacji w wieku 12 lat.

Szkoła Podstawowa nr 14 uczy dzieci w wieku od 2 do 12 lat, w sześciu różnych grupach wiekowych. Znajduje się w centrum Moskwy i uczy od ponad 50 lat.

Szkoła Podstawowa nr 14 oferuje zajęcia plastyczne, przyrodnicze, matematyczne, muzyczne i językowe. Zajęcia są przede wszystkim zabawne i interaktywne, z naciskiem na kreatywność i edukację, która pomaga dzieciom w nauce uczenia się.

Jest to szkoła podstawowa, która koncentruje się na nauczaniu poprzez zabawne doświadczenie edukacyjne, przy jednoczesnym utrzymaniu standardów edukacyjnych z doskonałymi nauczycielami do swojej dyspozycji.

Szkoła Podstawowa nr 14 to szkoła zlokalizowana w Holandii, która koncentruje się na zapewnieniu lepszej edukacji dzieciom, które są zagrożone porzuceniem szkoły. Korzystają z metod nauczania Montessori i kreatywnych technik uczenia się, aby zapewnić swoim uczniom poczucie bezpieczeństwa i szczęścia na zajęciach.

Uczniowie w Szkole Podstawowej nr 14 są pogrupowani według swoich poziomów, aby mogli uczyć się w tym samym tempie i z takimi samymi oczekiwaniami, a nauczyciele mogli zapewnić każdemu dziecku odpowiednie wsparcie, co prowadzi do silniejszego rozwoju każdego ucznia.

Szkoła Podstawowa nr 14 jest jedną z dwóch otwartych szkół publicznych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Jest to szkoła STEM, w której uczniowie są zachęcani do odkrywania swojej kreatywności. Szkoła spełnia wszystkie 12 standardów akademickich wyznaczonych przez stan Karolina Północna, a także przygotowuje studentów do osiągnięcia sukcesu w college’u i karierze.

Szkoła znajduje się w parku stanowym, z widokiem na Grandfather Mountain, Blue Ridge Mountains, Lake James i Lake Jocassee – co daje uczniom mnóstwo możliwości do odkrycia, podczas gdy uczą się we własnym tempie z rówieśnikami. Duże okna wpuszczają naturalne światło do sal lekcyjnych, co sprawia, że nauka jest angażująca dla dzieci, które mają trudności z koncentracją lub mają specjalne potrzeby.

Dziewięć różnych klas oferowanych jest dzieciom w wieku od 3 do 18 lat w klasach od K do 8 (klasy K-8).

Szkoła Podstawowa nr 14 to mała szkoła zlokalizowana w Łodzi. Zapewnia różnorodną ofertę zajęć dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Szkoła została zaprojektowana przez grupę rodziców, którzy wpadli na pomysł stworzenia miejsca przepełnionego kreatywnością, w którym dzieci uczą się, jak się uczyć, myśleć i czuć o sobie i otaczającym ich świecie.

W ciągu sześciu lat od założenia w 2013 roku uczyła ponad 10 tysięcy uczniów.

Szkoła oferuje obecnie cztery odpowiednie do wieku kursy akademickie: lekcje języka angielskiego i polskiego oraz kursy filozofii, matematyki i fizyki dla starszych uczniów. Oprócz tego oferuje również praktyczną edukację społeczną: warsztaty zdrowego stylu życia (w szczególności wegetarianizmu), zajęcia rzemieślnicze, muzykę.

Related Post